Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

W maju Barany powinny przyłożyć się do pracy, bowiem szczególnie na początku miesiąca może okazać się, że ich zwierzchnik ma zastrzeżenia do wykonywanych przez nich obowiązków. Prócz tego, warto też, aby w pracy Barany opierały się raczej na systematycznym i analitycznym realizowaniu obowiązków niż na intuicyjnym działaniu – w tym miesiącu nie ma na to miejsca.

Kondycja fizyczna Baranów będzie się powoli poprawiać, dzięki czemu odzyskają dobre zdrowie – aby osiągnęło ono jednak odpowiedni poziom, Barany powinny podchodzić do życia mniej optymistycznie, a bardziej realistycznie, dbając o odpowiednie przyjmowanie witamin oraz odpowiednią dawkę ruchu. Warto, aby w dwóch pierwszych tygodniach maja zwróciły one uwagę na to, co jedzą oraz nie skłaniały się do kulinarnych eksperymentów, które mogą skończyć się zatruciem.

Część miesiąca Barany posiadające małe dzieci powinny poświęcić właśnie pociechom – potrzebują one szczególnej uwagi swoich rodziców. W przypadku tych kobiet - Baranów, które dopiero mają w planach posiadanie potomstwa, możliwe jest zajście w ciążę.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Pod koniec tygodnia ostatecznie będziesz odczuwać załamanie formy, które z pewnością odbije się na wykonywanych przez Ciebie obowiązkach. Wszystkie to może sprawić, że Twoje plany o podwyżce czy awansie zostaną odłożone na dalszy plan. Jeśli planujesz w tym czasie jakieś egzaminy, to spróbuj je przełożyć, bo nawet mimo rzetelnej nauki rezultat może być kiepski.

Oszczędzaj siły jeszcze na początku tygodnia – na pewno przydadzą się pod jego koniec, zwłaszcza, jeżeli będziesz zastanawiać się nad rozpoczęciem większej aktywności fizycznej. Koniec tygodnia będzie o tyle ważny, że wówczas odczujesz swoją szczytową formę, co znów sprawi, ze będziesz starać się dosłownie przenosić góry.

Ten tydzień będzie dość nieciekawy, jeśli chodzi o osoby na stałe związane z partnerem – okaże się, ze niektóre różnice poglądów są nie do przeskoczenia, co będzie w Baranach budzić sprzeciw i irytację. Już pod koniec tygodnia sytuacja nieco się poprawi, wówczas też samotne Barany mogą liczyć na spotkanie kogoś interesującego, choć związek ten może nie przetrwać zbyt długo – ku uciesze obu stron.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz