Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Z racji na gorszą pogodę oraz przemęczenie, większość Baranów – szczególnie urodzonych w drugim trymestrze – będzie potrzebować nieco więcej uwagi przyłożonej do zdrowia. Nie należy bagatelizować małych przeziębień, bowiem szczególnie koniec miesiąca może przynieść poważniejsze choroby, nawet jeśli w połowie listopada może wyglądać na to, że wszystkie objawy zniknęły.

Miesiąc będzie dość korzystny, jeśli chodzi o życie uczuciowe – bezpośredniość oraz szczerość typowa dla Baranów na pewno się opłaci, choć momentami warto trzymać język za zębami, aby nie przesadzić z wyrażaniem własnego zdania i myśli. To dobry czas dla osób, które nie tak dawno miały kryzys w związku – teraz wszystko się unormuje.

W pracy sytuacja będzie bardzo zmienna – w połowie miesiąca Barany mogą zaufać swojej nieomylnej zwykle intuicji, szczególnie w przypadku decydowania się na nowe przedsięwzięcia. Na początku oraz na końcu miesiąca szczególnie przydadzą się natomiast analiza sytuacji oraz rozważanie za i przeciw, co dla Baranów nie jest zwykle zbyt typowe.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Początek tygodnia będzie raczej pechowy i aż do weekendu nie uda Ci się zrobić tego, co sobie zaplanujesz. Z tego też powodu trzeba pamiętać, aby Barany nie dawały wpychać się w nie swoje obowiązki, bo skończy się to raczej pechowo – nie dość, że nie wykonają tego, co powinny zrobić, to jeszcze dodatkowo zawiodą zaufanie innych.

Na początku tygodnia Barany spotkają się jeszcze z efektami poprzedniego tygodnia – będą one szczególnie niekorzystne, jeżeli dołączy się do nich na przykład przeziębienie. Jeżeli czujesz, że nie dasz sobie rady ze wszystkimi obowiązkami, to odłóż część rzeczy na następny tydzień; weekend spędź na wypoczynku.

W tym tygodniu Barany w stałych związkach i małżeństwach powinny szczególnie zadbać o to, aby odpowiednio zatroszczyć się o swojego partnera – szczególnie, że będzie to dobry moment na to, aby zapomnieć o dawnych urazach. Wolny czas najlepiej będzie spędzić w towarzystwie przyjaciół, bowiem tylko to da właściwych wypoczynek. Zregeneruj siły i staraj się nie oceniać nikogo po pozorach.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz