Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Na początku miesiąca czekają Cię kłopoty zdrowotne – odezwą się dawne schorzenia albo pojawiają przeziębienia, które mimo, iż nie będą zbyt poważne, to będą ciągnąć się i powodować gorsze samopoczucie. Sylwestra i Nowy Rok Barany spędzą natomiast w doborowym towarzystwie oraz bardzo dobrym samopoczuciu.

Początek i koniec miesiąca będzie doskonałym czasem dla rodziny oraz bliskich – szczególnie będzie temu sprzyjać czas Świąt Bożego Narodzenia, które upłyną w atmosferze zrozumienia i miłości. Jedynie środek miesiąca, kiedy nastąpi czas intensywnej pracy w zawodzie sprawi, że kontakt z rodziną będzie ograniczony.

Atmosfera świąt oraz początku grudnia nie będzie dobry w pracy szczególnie dla Baranów urodzonych w drugim trymestrze znaku. Czas przedświąteczny zmusi Barany do większego wysiłku intelektualnego, jednak wyrobienie odpowiedniej normy pozwoli na spokojny odpoczynek podczas świąt. Praca nie będzie przynosiła większych kłopotów, bowiem Barany będą mogły pracować według swojej intuicji.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Święta coraz bliżej, a Baranom coraz trudniej jest się skupić! Atmosfera świąteczna daje się we znaki tak bardzo, że Barany nie będą w stanie wykonywać części zadań, do których się zobowiązały, co znów spotka się z niezadowoleniem otoczenia. Na szczęście, w świątecznej atmosferze nawet niewielkie pomyłki umkną uwadze innych.

Czas tuż przed świętami da Ci wiele radości, ale i sprawi, że doładujesz akumulatory i bez trudu będziesz w stanie wykonywać wszystkie swoje zadania. Energia fizyczna da Ci możliwość zrobienia dobrej kolacji na odwiedziny dla całej rodziny, zaś Twój dobry nastrój dobrze wpłynie pozytywnie na resztę domowników.

Tuż przed świętami atmosfera w domu ulegnie całkowitej poprawie, za sprawą zaangażowania Baranów oraz dodatkowo również atmosfery zbliżających się świąt. Jeśli masz wolne, wykorzystaj ten czas na wspólne przygotowania oraz obdarowywanie przyjaciół drobnymi prezentami, które na pewno będą mile widziane. Nie zapomnij również o tym, że co dobrego zrobisz, na pewno do Ciebie wróci.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz