Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Wraz z upływem miesiąca szczęście będzie uśmiechać się do tych Baranów, którym wydawało się, że wszystko jest już stracone. Będzie to dobry moment na odpoczynek, szczególnie że wszystkie sprawy zawodowe zdają się układać tak, jak zostało to zaplanowane.

Miesiąc dla Baranów zacznie się bardzo dobrze – będą na wyżynach swoich możliwości zarówno w kwestii samopoczucia psychicznego, jak też zdrowia fizycznego. To dobry czas na rozpoczynanie różnych inwestycji oraz prowadzenie rozmaitych spraw, szczególnie dla osób, które urodziły się na początku kwietnia, czyli w połowie znaku. Osoby, które urodziły się w trzecim trymestrze znaku powinny zadbać w tym czasie o swoją kondycję fizyczną.

Przy końcu miesiąca warto, aby Barany zadbały o swoje zdrowie fizyczne – muszą pamiętać, że nie są niezniszczalne. Nie jest to zbyt dobry czas na tworzenie nowych związków oraz zobowiązań – może to bowiem skończyć się nieporozumieniami i niepotrzebnymi kłótniami, które przy odrobinie starań w ogóle by się nie pojawiły.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
To zdecydowanie nie jest Twój czas – jeśli nie masz możliwości wzięcia urlopu w tym tygodniu, to postaraj się, aby nikt nie zauważył Twoich niedociągnięć w wykonywanych obowiązkach. Zatroszcz się o to, aby nie brać sobie na głowę kolejnych obowiązków czy nowych projektów, bo możesz im nie podołać, bo będzie gorsze niż odmówienie.

Jeśli znajomi namawiają Cię cały czas na aktywny wypoczynek w weekend, nie daj się dłużej prosić – będzie to bardzo dobra okazja do dania upustu swoim emocjom oraz energii. Prócz tego, pamiętaj, aby mierzyć siły na zamiary – choć tych pierwszych nie powinno Ci zabraknąć, to jednak te drugie mogą czasem być zbyt męczące.

Na początku tygodnia postaraj się rozwiązać wszystkie konflikty i wyjaśnić niedopowiedzenia, które dotychczas męczyły Cię na co dzień. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co zrobić, aby bliscy w końcu zaczęli traktować Cię poważnie – weź się w garść i chwyć życie za rogi; pokażesz wówczas najlepiej, że wiesz, co robisz, oraz wszystko masz starannie zaplanowane, a jednocześnie zyskasz szacunek.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz