Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Początek miesiąca powinien być czasem odpoczynku, choć niektóre Barany mogą czuć się pełne energii – muszą jednak pamiętać, że reszta miesiąca będzie bardzo męcząca, dlatego ważny jest odpoczynek oraz regeneracja sił witalnych. Dobrze jest również zadbać o zdrowie, szczególnie w połowie miesiąca, bowiem może ono sprawiać nie lada problemy.

Nie będzie to najlepszy miesiąc zarówno dla osób przebywających w stałych związkach, jak i dla tych, którzy dopiero się zauroczyli. Szczególnie w przypadku tych Baranów, których sytuacja z bliskimi była napięta już wcześniej, dobrze będzie zadbać o pozytywne skojarzenia – unikać konfliktów, które wybuchają praktycznie o nic oraz zatroszczyć się o samopoczucie drugiej osoby.

Środek miesiąca będzie czasem intensywnej pracy, która będzie szła Baranom zaskakująco dobrze – jednak muszą oni pamiętać o tym, żeby nie przemęczać się, bo koniec miesiąca nie będzie już taki pomyślny. Koniec października będzie szczególnie trudny dla tych Baranów, które cierpią na przerost ambicji, ponieważ większość inwestycji i pomysłów będzie po prostu nieudanych.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Ten czas zdecydowanie będzie dla Ciebie satysfakcjonujący i szczęśliwy – uda Ci się zrealizować wszystkie plany, które przed sobą postawisz, oraz osiągnąć wszystkie cele. Do końca tygodnia będziesz pełen energii, dlatego też z łatwością wykonasz wszystkie swoje obowiązki oraz dodatkowe zobowiązania, których się podejmiesz.

Początek tygodnia będzie jeszcze dość ciężki, ale z każdą godziną Barany będą odczuwać przypływ sił witalnych. W weekend warto umówić się ze znajomymi na ciekawe spędzenie ostatnich ładniejszych dni – o ile oczywiście pozwoli na to pogoda. W innym przypadku jakikolwiek wypoczynek będzie dla Baranów wskazany.

W związkach będzie się układać, a samotne Barany poznają kogoś, kto umili im samotnie spędzane wieczory – nawet, jeśli nie zamieni się to w stały związek, to będzie dobrze wspominane i niezobowiązujące. Oszczędź sobie prób pomocy i radzenia bliskim, bowiem nie będziesz mieć chęci na to, aby zajmować się cudzymi problemami. Szczególnie uważaj na początku tygodnia, aby nie urazić kogoś, na kim Ci zależy.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz