Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Początek i koniec kwietnia nie będą zbyt dobrym czasem szczególnie dla tych Baranów, które mają dużo pracy – będzie im trudno usiąść do poważniejszych obowiązków, a gdy już się za nie wezmą i uda im się zrealizować wszystkie zadania, to okaże się, że praca jest bardzo męcząca, co znów spowoduje nawrót rutyny.

Również pod względem zdrowia i formy fizycznej kwiecień nie będzie zbyt dobrym miesiącem. Szczególnie te osoby, które nie przykładają zbyt dużej wagi do swojego zdrowia i dbania o nie będą czuły się znacznie gorzej – stanie się tak za sprawą zmiennej pogody, ale również małego troszczenia się o swój organizm, który będzie dopominać się większej uwagi.

W kwietniu Barany będą musiały bardziej uważać na to, co mówią – może bowiem się okazać, że ich egocentryzm przeważy na kontaktach z bliskimi osobami, zaś szczególnie mogą być bardzo ważne dla młodych i niedoświadczonych związków. Jednocześnie, będzie trudno Baranom dogadać się również z osobami, które dotąd były im przychylne – muszą pamiętać, że wszystko ma swoje granice.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Barany w tym tygodniu powinny być przede wszystkim cierpliwe i precyzyjne w wykonywaniu swoich obowiązków. Muszą pamiętać, że dobrze realizowane obowiązki to podstawa powodzenia w pracy; podobnie istotne będzie to, aby odpowiednio przygotować się do wszelkich testów czy egzaminów, które czekają Barany w tym tygodniu.

Początek i środek tygodnia nie będzie dobrym czasem, szczególnie dla tych Baranów, które w ostatnich czasach czuły się przemęczone i nie miały zbyt wiele sił na zregenerowanie organizmu. W kwestii formy fizycznej trudno będzie określić, jak naprawdę kształtuje się zdrowie Baranów – warto jednak poświęcić ten weekend na odpoczynek.

Na początku tygodnia samotne Barany nie spotkają nikogo ciekawego, w kim można by widzieć przyszłego partnera – sytuacja jednak zmieni się dość szybko pod koniec tygodnia, kiedy to całkowicie przypadkiem wpadną na interesującą osobę. W związkach będzie się układać dopiero pod koniec tygodnia, więc dobrze będzie wówczas poświęcić partnerowi chwilę czasu, aby nie czuł się zaniedbany.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz