Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Początek roku będzie dość dobrym czasem w pracy – nowe przedsięwzięcia zawodowe będą upływać pozytywnie, natomiast praca nie będzie wymagała od Baranów zbyt dużo wysiłku. Dopiero pod koniec miesiąca może się okazać, że niektóre Barany po prostu przesadziły z pracą i teraz nawet największy wysiłek nie pomoże w przemęczeniu.

Na Nowy Rok Barany zabalują nieco za mocno, dlatego też może okazać się, że ból głowy czy lekkie przeziębienie nieco pogarszają samopoczucie. Podobnie będzie pod koniec miesiąca, jednak może się to okazać związane z przemęczeniem w pracy. Środek miesiąca będzie za to czasem dobrym nawet do przenoszenia gór.

Styczeń będzie dobrym czasem do intelektualnych oraz emocjonalnych wyborów – kondycja psychiczna Baranów będzie odpowiednia do podejmowania wyborów opartych na intuicji i nawet decyzje nie do końca przemyślane okażą się strzałem w dziesiątkę. Będzie to również dobry czas dla rodziny – konflikty rozwiążą się same, bo dobrze rokuje na pozostały rok oraz dla tych Baranów, które z rodziną nie pozostawały na zbyt dobrej stopie.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Na początku tygodnia trafi Ci się gorszy czas, który po prostu musisz przetrwać – przykładaj do codziennych obowiązków dwa razy tyle uwagi, co zwykle, a z pewnością niczego nie zaniedbasz. Jeśli coś sprawia Ci trudność, nie obawiaj się wyjaśniać swoich wątpliwości czy prosić o pomoc – lepiej zapytać niż robić coś dwa razy.

Początek tygodnia zacznie się już ciężko, a niestety z czasem będzie jeszcze gorzej – nie będziesz mieć energii praktycznie na nic, a wszystko będzie dla Ciebie stanowić nie lada wyzwanie. Warto zadbać nieco o swoje zdrowie, bo jak się okazuje, nie zawsze styl życia, który prowadzimy, jest stuprocentowo zdrowy i odpowiedni.

Początek tygodnia będzie dość szczęśliwy, szczególnie dla osób, które będą miały w tym czasie okazję do dłuższych spotkań ze swoją drugą połówką. W weekend nie będzie układać się już tak dobrze, głównie za sprawą gorszej kondycji ogólnej Baranów. Warto wówczas porozmawiać z kimś z otoczenia, kogo dotychczas nie zauważaliśmy, a kogo problem możemy – jak się okaże – łatwo rozwiązać.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz