Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Lipiec nie będzie nastrajał Baranów do pracy – wakacyjna atmosfera da się im we znaki i sprawi, że będą raczej skupiać się na tym, aby zaplanować sobie udany urlop. Może to być powodem konfliktów w pracy, bowiem współpracownicy, jak i szef nie będą zadowoleni z braku zaangażowania Baranów. Dopiero pod koniec miesiąca do Baranów wrócą siły na dalsze zmagania z pracą.

Zdrowie Baranów będzie dość zmienną rzeczą w lipcu – szczególnie, że nadmiar pracy nie będzie sprzyjał odpoczynkowi, a będzie budować frustrację. Szczególnie pod koniec miesiąca Barany muszą zadbać o to, aby nie dopadł ich zbytni pesymizm i nie zamienił się w nerwową atmosferę w pracy.

Nie najlepiej będzie w lipcu w przypadku spraw rodzinnych – szczególnie, gdy w życiu Barana będą pojawiać się frustracje związane z życiem zawodowym czy innymi staraniami związanymi z wysiłkiem intelektualnym. Trudno będzie Baranom dogadać się szczególnie z osobami, które wpadną do nich w niezapowiedziane odwiedziny – wtedy będą musiały pohamować swoją szczerość, aby nie zepsuć stosunków przyjacielskich.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Na początku tygodnia zdarzy się coś, co w pozytywny sposób zaważy na pozycji Baranów w firmie. Osoby, które szukają dla siebie pracy, będą miały szansę na wyszukiwanie atrakcyjnej posady całkiem niedaleko – warto jednak sprawdzić, czy oferta pracy będzie zgodna z realiami. Będzie to dobry czas na zdawanie rozmaitych testów.

Twoja forma fizyczna i psychiczna na początku tygodnia będzie bardzo dobra, zwłaszcza, że stawianie sobie nowych wyzwań i ich wypełnianie będzie na Ciebie bardzo dobrze wpływać. Prócz tego, na weekend zaplanuj sobie odpoczynek – nie bierz pracy do domu, bowiem Twoja psychika będzie potrzebowała nieco wolnego czasu.

Weekend będzie sprzyjającym czasem na spotkania z przyjaciółmi czy dawno nie widzianą rodziną – uważaj jednak, aby nie brać wszystkich uwag do siebie, bowiem czasem nie wynikają one ze złośliwości, a zwyczajnie z braku wyobraźni. Jeśli martwisz się swoim związkiem, to nie staraj się rozmawiać na początku tygodnia z partnerem – może z tego nie wyjść nic dobrego.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz