Baran

Baran - ZodiakZnak Barana wywodzi się ze starożytnej Mezopotamii., gdzie prezentowano go pod postacią zoomorficzną lub poprzez motywy powiązane z mitem o złotym runie. Zgodnie z legendą Baran stał się konstelacją, reprezentował triumf bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi.

Baran w astrologii jest pierwszym znakiem zodiaku, symbolizującym przebicie się Słońca przez zimowy mrok. Traktowany był jako najlepsza gwiazda oraz świadek powstania świata. Ranga Barana jest tym większa, że na jego okres przypada Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest głównym znakiem trygonu i miejscem spoczynku Marsa.

W większości przypadków łączony był z Jowiszem, gdzie symbolizował cnotę oraz był symbolem Chrystusa. Poza tym ze znakiem tym wiązano Horusa i Hermesa.

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku. Słońce wchodzi w ten znak 21 marca i znajduje się w nim do 19 kwietnia. Planetą mającą wpływ na Barana jest Mars.

Baran to ciekawy znak zodiaku. Osoby posiadające ten znak są z natury energiczne, śmiałe i niezależne. Lubią i chętnie przejmują sprawowanie władzy. Pozytywnie i inspirująco wpływają na osoby, które z nimi przebywają. Zodiakalny Baran może też wykazywać negatywną stronę swojego znaku, będzie wtedy zachowywał się egoistycznie. Gorzej od innych radzi sobie z rolą podwładnego.

Rok 2012 dla Baranów będzie upływał pod znakiem ciągłych zmian, jak również starań oraz dążeń do tego, aby życie zawodowe oraz sprawy rodzinne układały się według ich myśli. W Baranie w tym roku będzie tak wiele zmiennych planet, że tylko od osób urodzonych pod tym znakiem zależy, czy uda im się spełnić wszystkie marzenia.

W pracy nie będzie to najlepszy czas – nie jednak z racji na kłopoty zawodowe a to, że Barany nie będą mogły pracować według swych typowych zasad, czyli poczucia intuicji oraz niespodziewanych decyzji, szczególnie w pierwszej części roku. Do czerwca, a nawet lipca czeka Barany czas ciągłych starań o mozolne uzyskiwanie sukcesów zawodowych, które nie zawsze zostaną dostrzeżone przez innych ludzi. Tymczasem w drugiej połowie roku sytuacja ulegnie nagłej zmianie – te osoby, które prowadzą własną działalność wiele zyskają, gdy będą słuchać swojej intuicji, zaś osoby bez pracy będą miały szansę zaistnieć w czyichś oczach za pomocą z pierwszej chwili zaskakujących oraz nietypowych pomysłów.

W miłości rok będzie dość zmienny – początkowo przebywająca w znaku Wenus będzie sprzyjać nowym związkom oraz odnowieniu miłości w tych trwających już dłużej, potem jednak Barany zostaną pochłonięte przez przyziemne, codzienne sprawy. Dobrze, aby nie zachowywały się typowo dla swojego charakteru – egocentryzm i przesadzona szczerość oraz bezpośredniość nie pomagają w sytuacjach konfliktowych, zaś druga osoba może poczuć się odrzucona. W przypadku osób, które starają się o dziecko, starania mogą okazać się spełnione. W związku będzie również okazja do podjęcia poważniejszych decyzji, na przykład o zamieszkaniu razem czy ślubie.

Ten rok nie będzie najlepszy dla Baranów pod względem zdrowia – szczególnie dla osób, które cierpią na przerost ambicji i za bardzo przykładają się do tego, co robią. Żaden Baran nie powinien rezygnować z urlopu czy zastępować czasu wolnego czasem pracy, bowiem nadwyrężone siły nie tylko trudno będzie odbudować, ale również mogą one stać się przyczyną poważniejszych chorób, szczególnie jesienią i zimą.

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601

Marzec okaże się raczej przeciętnym czasem w pracy dla większości Baranów. Obowiązki będą bardzo rutynowe i nieciekawe, co może sprawić, że większość Baranów będzie się zwyczajnie nudzić i podchodzić do wszystkiego, co robią, nie dość dokładnie – to znów sprzyja popełnianiu błędów, za które trzeba będzie tłumaczyć się przed zwierzchnikiem.

Szczęśliwie marzec dla Baranów okaże się czasem dobrego samopoczucia fizycznego oraz zdrowia – nawet te Barany, które cierpią na przewlekłe schorzenia, będą czuć się lepiej niż zazwyczaj. Jest to dobry czas na rozpoczęcie treningów w zakresie nowego sportu.

Dzięki opanowaniu swojego temperamentu Baranom będzie łatwiej dogadać się z rodziną oraz z bliskimi, którzy niekoniecznie będą miały cierpliwość dalej znosić ich zły humor oraz marudzenie. Dodatkowo, Barany okażą również tyle empatii, że będą w stanie zanieść pomoc osobie, która będzie tego potrzebować – to dobrze, bowiem ta sama osoba w późniejszym czasie powróci do ich życia i będzie w stanie okazać nieocenioną pomoc.

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

pod numer 73601
Barany, które dotychczas zaniedbały swoje obowiązki, teraz poniosą konsekwencje swoich czynów – szczególnie na początku tygodnia, kiedy zwierzchnicy nie będą mieli cierpliwości do jakichkolwiek opóźnień. Co ważne, Barany powinny w weekend odrobić wszystkie swoje zaległości, aby więcej nie nadwyrężać ich oczekiwań.

Nerwy i stres spowodują, że nie będziesz czuć się najlepiej – konflikty w domu i ciągłe pretensje bliskich o to, że spędzasz z nimi zbyt mało czasu skutecznie popsują Ci nastrój, zaś problemy w pracy na pewno nie polepszą Twojego samopoczucia. Aby nieco lepiej się poczuć, daj sobie kilka godzin odpoczynku od wszystkiego i zajmij się np. swoim hobby.

Początek tygodnia jeszcze nie będzie zbyt szczęśliwy dla Baranów, które są w stałych związkach, ale również dla tych, które są samotne – i jedne, i drugie będą czuły się odrzucone i niechciane, co nie wpłynie dobrze na ich nastrój. Sytuacja zacznie się poprawiać pod koniec tygodnia, trzeba się jednak liczyć z tym, że dla jej poprawy niezbędne jest zaangażowanie obu stron – zarówno partnera, jak i samego Barana.

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

pod numer 73601

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

pod numer 73601

Horoskop indywidualny: Baran (21.03 – 19. 04)

baran

DZIENNY

SMS o treści

wd.horoskop data-urodzenia

TYGODNIOWY

SMS o treści

wd.horoskop1 data-urodzenia

MIESIĘCZNY

SMS o treści

wd.horoskop2 data-urodzenia

ROCZNY

SMS o treści

wd.horoskop3 data-urodzenia

pod numer 73601
przykładowa treść wiadomości: "wd.horoskop 24.10.1975" ; koszt SMS 3 zł netto (3,69 z VAT)

Dodaj komentarz